close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

سنگ شناسی

بازدید : 2
پنجشنبه 30 مرداد 1399 زمان : 20:15

توپاز
بهسازی تشعشعی (Radiation):
بهسازی تشعشعی برای توپاز ها و انگشتر عقیق به کار گیری میشود. طریق کشف آن بدین شکل بوده میباشد که متوجه گردیده اند الماس های Fancy Color (Fancy Color به رنگ های فانتزی مثل آبی رنگ، قرمز‌رنگ، صورتی، سبز و این قبیل رنگ ها) استخراج گردیده معمولا در مناطقی می‌باشند که پرتوهای رادیو اکتیو در اون اراضی وجود داره. به همین خیال خواستند تا در آزمایشگاه های انسانی همین عمل رو روی الماس ها و توپاز ها مشابه سازی نمایند که اما فعالیت خطرناکی هم بود و اما در بعضا موردها سپید هم می شدند.

در بهسازی تشعشعی آرایش و پیرایش الکترونی است که جابجا میشه و جابجایی یک الکترون در بازه زمانی بهسازی سبب ساز تغییر‌و تحول رنگ توپاز بی رنگ میگردد. خواص توپاز تغییر‌و تحول نمی نماید مگر اینکه به نظر رنگ درمانی تفاوت ساخت‌و‌ساز نماید برای مثال برای هر که استرس داراست توپاز قرمز رنگ یا این که هر سنگ قرمز‌رنگ دیگری مطلوب وجود ندارد.

توپاز های آبی رنگ سبز و قرمز رنگ کم یاب میباشند، به همین خیال و خاطر توپاز های بی رنگ رو بهسازی می نمایند تا بدین رنگ ها دربیاد. توپاز سرخ طبیعی کم یاب ترین نوع توپاز میباشد که به آن توپاز امپریال (به تو پاز طلایی هم میگن) هم میگویند. اما توپاز سرخ طبیعی نسبت به توپاز طلایی طبیعی کم یاب خیس می باشد.

انگیزه اسم گذاری توپاز امپریال یا این که سلطنتی به رنگ توپاز ارتباطی ندارد و به خیال و خاطر کیمیا بودن این نوع توپاز، این اسم رو به اون دادن. مثل یشم امپریال که به سنگ یشم سبز روشن می‌گویند که انگیزه اسم گذاری اونهم کم یاب بودن سنگ می باشد.

توپاز های رنگی
تشخیص توپاز اصل
بهسازی توپاز ها در دنیا به طور کامل پذیرفته گردیده و طبیعی می باشد یعنی ما در فراگیری ها بهمون گفته میشه که در نصیب بهسازی توپاز radation اعلام کنیم به این دلیل که اولا این نوع بهسازی با امکانات معمول گوهرشناسی تشخیص داده نمیشه که بخوایم اون رو تایید و رد کنیم و ثانیا این طیف رنگ اینقدر کم یاب می‌باشند که تمامی مورد ها در بازار بهسازی گردیده به اکانت می‌آیند و ازونجایی که خیلی کم یاب می باشند خیلی هم گرونن، پس در بازار با ارزش های معمول پیدا نمیشن.

ارزش هر قیراط سنگ توپاز
حدود دو سال قبلی چندتا توپاز طبیعی خیلی کوچک آبی‌رنگ و سبز گرفتم که نو آبی رنگ و سبز بی نقص هم نبود و صرفا بخش هایی ازون آبی‌رنگ و سبز گردیده بود. در اون بازه که توپاز مهیا تراش خورده باطن بازار قیراطی ۲ الی ۳ دلار بود، اون هارو اینجانب قیراطی ۱۵ دلار خریدم که خیلی هم کوچیک میباشند. که همین نشون میده که چنانچه توپاز طبیعی وجود داشته باشه تفاوت بها در هر قیراط خیلی بالاست.

بنابرین از این به آن گاه جای جای درباره ی توپاز طبیعی چیزی شنیدید یا این که سنگی رو نشونتون دادن اعتقادوباور نکنید، ممکنه اون فرد هم اطلاع نداشته باشه. توپاز های طبیعی خیلی کم یاب و خیلی گرون بها می باشند و قطعا هم بایستی طیف سنجی گردیده باشند. حال حاضر توپاز های مو جود ما حدود قیراطی ۱۰ دلار می‌باشند که اما بهسازی گردیده میباشند و دیده نشده و طبیعی به اکانت نمی آیند.

اشکال توپاز
توپاز آبی‌رنگ: پرطرفدارترین توپاز در بازار جمهوری اسلامی ایران و عالم
معمولی ترین دسته بندی که برای طیف های آبی‌رنگ وجود داره:

آبی‌رنگ آسمانی(Sky Blue)
آبی‌رنگ سوییسی(Swiss Blue)
آبی رنگ لندن(London Blue) می باشد
گهگاه در شبکه های دوستان می بینیم که به عنوان مثال تایپ کردن توپاز اصل سوییسی و از خویش معادن سوییس یا این که توپاز آبی رنگ معدنی و ….. که ابدا همچین چیزهایی صدق ندارند. توپاز هایی که خوب رنگ می‌گیرند و خوب بهسازی میشن معمولا از ماداگاسکار و برزیل برداشت میشن و به هیچ عنوان سوییس و انگلستان توپاز ندارند. نام این توپازهای مرتبط با خواستگاه این سنگ ها وجود ندارد بلکه مرتبط با روشی بهسازی میباشد که استعمال میشه.

توپاز آبی رنگ آسمانی؛ توپاز ارزون قیمتی می‌باشد زیرا نحوه ارزون قیمتی داره و بازه دوران یه خرده میبره.

توپاز آبی رنگ سوییسی به زمان بازه زمانی بیشتری نیاز دارااست و آبی‌رنگ لندنی بیشترین مقطع رو نیاز داره.

یکسری مرز و بوم در عالم فعالیت بهسازی رو انجام میدن که فعلا شایسته ترین بهسازی وابسته به ایالات متحده میباشد. فرآیند بهسازی بسیار هزینه بر و گرانقیمت می‌باشد به عنوان مثال برای آبی‌رنگ آسمانی دو تا سه ماه، برای آب سوییسی یک و نیم تا دو سال و برای آبی رنگ لندنی سه عدد چهار سال بازه زمانی نیاز می‌باشد؛ که پس ازین فرآیند هم ممکن میباشد درصدی از سنگ ها رنگ نگرفته باشند.

چین توپازهایی رو وارد بازار میکند که اینک با گران شدن دلار، قیراطی حدود ۱۰ تا ۱۲ هزارتومان میباشد. اختلال اینها اینه که زود سپید میشن و تقلب درین توپازها زیاده، پس حواستون باشه که توپاز های ارزون ارزش رو نخرید زیرا یا این که شیشه سرب دار و تصنعی و مصنوعی می‌باشد یا این که از رادیواکتیو به کار بستن که خطرناکه و خب هزینه ای که کردید از دست میره و سنگ سپید میشه.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
چهارشنبه 29 مرداد 1399 زمان : 21:32

شیوه قیمت گذاری سنگ زمرد
بها گذاری زمرد و انگشتر عقیق نکته اصلی این میباشد که در قیمت گذاری سنگ زمرد فاکتورهایی مثل سرزمین یا این که محل استخراج اساسی نیستند بلکه خصوصیت هایی نظیر رنگ، عصمت و طهارت و نوع تراش بر روی آن تاثیر دارا هستند. تحت عنوان مثال سیرتکامل ای که در سرزمین کلمبیا یافت گردد مدام کیفیت بالا وجود ندارد و استدلال بر کیفیت بالای آن نمی‌باشد چه بسا ممکن میباشد انواعی از افغانستان یافت خواهد شد که خیلی بها بالاتری نسبت به کلمبیا داشته باشند.


ویژگیهای زمرد کیفیت عالی چه می باشد؟
ویژگیهای زمرد کیفیت عالی
1- وزن: این گوهرسنگها معمولا در اندازه های کوچک پیدا می گردند. زمردی بیشتر از 50 قیراط هم بها الماس با همین قیراط را دارااست! برخلاف الماس که پایین 1 قیراط هم درخشندگی خویش را نشان می‌دهد، سنگ زمرد تنها در قیراط فراتر این قابلیت و امکان را دارااست. بدین ترتیب وزن پارامتری اصلی در انتخاب بها آن میباشد.
2- رنگ: همان گونه که تا قبل از این بیان شد هر چه رنگ سبز این گوهر پر رنگ خیس و شدیدتر، سرزنده خیس و غیر مات باشد بها آن یک سری برابر می‌گردد.
3- عصمت و طهارت: اشکال بی عیب این گوهر معمولا کیمیا و بسیار ارزشمند می‌باشند. ناپاکیها در سنگ زمرد ظاهری مشابه خزه یا این که شاخه های درخت دارا هستند. اکثر وقت ها انواع درشت، معایب و شکاف هایی دارا هستند و یا این که رنگ آنان دارنده جلوه های ابری میباشند.
4- درخشندگی: این فاکتور که متعلق به نوع تراش میباشد نیز همچون بقیه سنگهای قیمتی دیگر روی بها آن تاثیر دارااست.
وسیع ترین سنگ زمرد عالم کدامند؟
وسیع ترین زمرد دنیا
مطرح ترین راف emerald در دنیا
در سال 2011 مطرح ترین سنگ زمرد عالم در برزیل با وزنی متساوی 360 کیلوگرم، 180 هزار قیراط در عمق 200 متری معدن یافت شد. ارزشی آن بیش تر از 309 میلیون دلار تقریب زده شده‌است!.

وسیع ترین زمردهای عالم
emerald مشهور فیورا
یکی‌از دیگر از وسیع ترین زمرد های معدنی عالم که در سال 1999 در حیطه بویاکا کلمبیا یافت شد فیورا Fura اسم دارااست. وزن آن 2.27 کیلوگرم و یا این که 11 هزار قیراط می‌باشد. قیمتی برای آن انتخاب نشده چون تنها یک قطعه گسترده آن هم از نوع سبز اعلی کلمبیا تا کنون در عالم یافت شده‌است.

وسیع ترین زمرد تراشیده دنیا
اصلی ترین سنگ زمرد تراشیده عالم به اسم “Gift Of God”
همینطور اصلی ترین سنگ زمرد تراشیده عالم با وزن 57500 قیراط (11.5 کیلوگرم) که با اسم “کادو معبود” مشهور میباشد وجود دارااست و با بها بالای 1.15 میلیون دلار به فردی فروخته شد که اما از سال پیشین طی تحقیقاتی در خصوص مال رنگ آن شک وتردید هایی درباره ی اینکه حقیقتا اصل میباشد یا این که خیر وجود داراست!

زمرد های تاریخی عالم کدامند؟
مغول هایی که در هندوستان معاش می کردند و به ویژه پادشاه “پاد شاه دنیا” که تاج محل را نیز ساخت‌و‌ساز بدین گوهرسنگ بسیار عشق مند بود تا جایی که روی آنان لغت ها مقدس را حکاکی می‌کرد و تحت عنوان طلسم همپا خویش داشت. این قطعات که به “زمردهای مغول” مشهور میباشند در موزه ها و کلکسیون ها قرار دارا هستند. برای مثال یک سنگ طلسم زمرد سبز سیر با وزن 78 قیراط روی آن به فارسی درج شده بود “آن که‌این طلسم را حمل نماید از حفاظت خاص پروردگار برخوردار خواهد بود”

بنظر اینجانب کشور‌ایران مهد اثر ها مزین گردیده با این گوهرسنگ میباشد. بگذارید صرفا بخشی از جواهرات سلطنتی کشور ایران را که با این گوهر و دیگر جواهرات تزئین گردیده اند را برای شما شرح دهیم.

جقه نادری
جقه نادری
جقه ناردری یک پیش کلاه جواهر دار تشکیل‌شده در قرن 12 هجری میباشد که بر راز پادشاهان و احاطه زادگان قرار داشت. این کلاه دارنده زمرد های وسیع و الماس های زیبایی میباشد که حال در موزه جواهرات کشور ایران مراقبت میگردد.

چاقو نادرشاه
چاقو زمرد نادرشاهاین چاقو که در موزه توپکاپی ترکیه مراقبت می‌شود دارنده سه قطعه درشت زمرد و دیگر در انتهای آن جای‌دارد. متاع غلاف و قبضه از طلا و جواهرات بوده و حریم آن با الماس تزئین شده‌است. این چاقو که به وسیله فرمان روا محمود عثمانی به نادرشاه کادو داده گردیده بود در رویکرد وصال به کشور‌ایران به وسیله سربازان آگاه شدند که نادرشاه به وسیله سران ارتش خویش کشده و آنان نیز هدایا را به استامبول بازگرداندند.

کمربند زرین
کمربند زردین زمردیاین کمربند کیمیا و بی سابقه دارنده یک زمرد 176 قیراطی وسیع بوده و حریم آن با 60 قطعه برلیان و 145 قطعه الماس تزئین شده‌است. گفته می گردد احتمالا نادرشاه این گوهرسنگ را یاروهمدم کوه نوروروشنایی و دریای نور و روشنایی پس از فتح هند به کشور‌ایران آورده میباشد.

تاج فرح
تاج فرح پهلوی زمردیبدنه تاج فرح به وسیله وان کلیف و آرپل در سال 1346 در فرانسه ساخته و جواهرات آن در جمهوری اسلامی ایران روی تاج نصب شد. این تاج مشتمل بر 1469 الماس برلیان، 36 عدد سنگ زمرد، 2 قطعه گارنت و 34 قطعه یاقوت و 105 مروارید هست

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 1
سه شنبه 28 مرداد 1399 زمان : 16:27

عقیق در احادیث:
فرستاده اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند : وقتی که پروردگار موسی بن عمران را خلق و خوی کرد (زمانی اورا در میقات به رسالت مبعوث کرد) با موسی بن عمران صحبت اظهار کرد. بعد از آن آفریدگار عنایت ویژه ای به اهل زمین کرد و از فروغ شکل حضرت موسی ، کوه عقیق را آفرید.
آنگاه معبود عهد و پیمان خاطر نمود : به عزتم عهدوپیمان هیچ گاه نمی‌سوزانم و عذاب نمی کنم دستی را که در آن انگشتر عقیق باشد ، به شرط آنکه ولایت علی (علیه السلام ) را در دل داشته باشد.

در احادیث اکثری به کار گیری از انگشتر عقیق پیشنهاد گردیده و به همدم داشتن آن مبارک میباشد. از جمله از امام راستگو(ع) روایت شده که هیچ دستی که برای دعا به سوی پروردگار بالا می رود دوستداشتنی خیس از دستی که در آن انگشتر عقیق باشد وجود ندارد, (وسائل الشیعه, ج ۷, ص ۱۴۴, باب ۶۶).

در روایتی از عهدوپیمان حضرت فاطمه زهرا(ع) از فرستاده معبود(ع) آمده: کسى که انگشتر عقیق به دست نماید، مدام نه می بیند. (وسائل الشیعه, ج ۳ , ابواب احکام الملابس,باب۵۲ حدیث۲)

امام راست گو (ع): انگشتر عقیق در مشت نمائید که میمون میباشد و مالک آن عاقبتش به نه و خیر و خوبی باشد.

امام درستگو (ع) : انگشتر عقیق منجر ایمنی در هجرت میباشد .

رسول اکرم (ص): انگشتر عقیق در اختیار نمائید مادامی که انسان آن را با خویش داشته باشد اندوهی به وی نمی‌رسد.

امام راست گو علیه السلام میفرمایند: «هر که انگشترى داشته باشد که نگین آن عقیق باشد حاجتمند نخواهد شد و مقدر وی جز شایسته ترین تقدیرات خواهد بود».

زیاد قندى از حضرت موسى بن جعفر، از پدران بزرگوارش علیهم السّلام از حسین بن على علیه السّلام داستان نموده است که فرمود: هنگامى که پروردگار، موسى بن عمران را آفرید و در طور سینا با وی حرف خاطرنشان کرد، بر زمین نظرى افکند و از فروغ و روشنایی روى خویش عقیق را آفرید، بعد از آن فرمود: بحقّ خودم بر خویش مایحتاج کردم که کسى را که (انگشترى) عقیق دست نماید، به حریق عذاب نکنم به شرط آن که على علیه السّلام را دوست داشته باشد.

در نزههالقلوب نیز همین مقاله آمده میباشد: بر یکسری نوع میباشد و سرخ آن که صفای لون بیشتر داراست بهتر بود و آن در ملک یمن بیشتر میباشد.

خاصیت درمانی سنگ عقیق
از دیرباز، قبایل و ملل قدیمی عالم، عقیق را سنگ مقدسی می می داند اند و آن را از خویش به دور نمی کرده اند، عقیق سنگی میباشد که آن را حمایت کننده آدم در مقابل بلایا و حادثه ها به ویژه در نزاع ها می شمارند و برای ارتقاء درآمد و رونق کسب و عمل و سهل وآسان شدن امور بسیار موءثر میباشد.

عقیق برای بیماری ها و ناتوانی های چشمی بسیار مؤثر میباشد و همینطور دارویی تقویتی برای دستگاه ساخت‌و‌ساز مثل هست.

قادر خواهیم بود از این سنگ برای معالجه رمز دردها، گرفتگی های عضلانی و دردهای کمر و ردیف فقرات استعمال کنیم.برای درمان بیماری های صرع، همه، روده، پرستات، احتقاق و ورمها نیز خواهیم توانست از آن یاری بگیریم. سنگ عقیق ریه ها، معده، کبد و مغز را تقویت می نماید و محرکی برای دستگاه گوارش میباشد و ذکر سخنوری را تسهیل می نماید.

انرژیهای مو جود در سنگ عقیق قرمز‌رنگ دارنده اثرات شفابخش ذیل است:
معالجه بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همینطور دردهای ماهیچه ای
معالجه استرس ، اضطراب ، میگرن ، گونه های راز درد و بیماری های عصبی
معالجه بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همینطور دردهای ماهیچه ای

این سنگ همینطور برای بیماریهای پوستی به عنوان مثال آکنه بکار می رود. برای این فعالیت بایستی سنگ را در بالای پوست نگه داشته و برای بازه تعدادی دقیقه بصورت دایره وار جنبش دهید.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 1
دوشنبه 27 مرداد 1399 زمان : 22:08

اپال‌ سبز
اين نوع اپال و انگشتر عقیق حين استخراج روي (Zinc) از معدن استان "كزوو Kosovo" بنا شده در سيبري در نزديكي مرز مقدونيه در تاريخ 1992 كشف شد. استخراج اين سنگ در سال 1995 ممنوع اعلام شد و تا پايان سال 2000 اين ممنوعيت ادامه يافت. با اين اكتشاف نوعي بسيار زيبا از اپال با رنگ پايه‌ي استثنايي به عالم معرفي شد كه روز آپ تو دیت هم بر محبوبيت آن افزوده مي‌گردد. طيف رنگي آن بين سبز ملايم بهاري تا سبز تيره متغيير میباشد. رنگ سبز اين نوع اپال به وسيله‌ي رگه‌هاي كوچك نيكل و سرپنتين به وجود مي‌آيد.

اپال پراس Prase Opal
اپال پراس نوعي بسيار دیدنی به شمار مي‌آيد كه منبع اوليه‌ي كشف آن كوهستان‌هاي شرق افريقاست. سنگي كه پيش‌خیس ناشناخته و نامتعارف به شمار مي‌آمد از حوزه‌‌ي "هانتي هيل Hanety Hill" بنا شده در شمال شهر "دودوما Dodoma" در مركز تانزانيا استخراج مي‌شد، اين سنگ بعد ها اپال پراس ناميده شد كه داراي رنگ زمينه‌ي بي‌نهايت زيبا و دیدنی بود. اپال پراس را مي‌اقتدار فقط به كمك كلنگ و چكش سنگي استخراج كرد زيرا به صورت تقريبي درنزديكي سطح زمين وجود داراست. مورد نیاز به ذكر میباشد كه توليد آن در قبلی و هم اکنون بسيار محدود بوده میباشد و مقادير اندك آن به طور ناپخته، گاه گاه كشف و فروخته مي‌شوند. رنگ سبز اپال پراس بين سبز ملايم بهاري و سبز تيره متغير میباشد. رگه‌هاي بسيار اندك نيكل در سرپنتين كه بر اثر آب فرسايش يافته میباشد موجب پديد داخل شدن رنگ سبز خاص در اين نوع اپال مي‌خواهد شد.

"اميل ويس Emil Weis" پيرترين تراش‌دهنده‌ي اپال
اميل ويس تراش‌دهنده‌ي سنگ‌هاي گران‌ارزش در كريش ويلر بود. هنگامي‌كه اين پيشكسوت شركت خویش را در سال 1905 تاسيس كرد تجارت اپال همچون منابع نو كشف‌گردیده‌ي آن هنوز مهيج و پرماجرا بود. استراليا انتهاي هجرت پرفراز و نشيب یک سری ماهه از روستايي كوچك "هانسرمك Hunsruck" بنا شده در آلمان به شمار مي‌آمد. اميل ويس كه اکنون چهارمين نسل نسل خانواده شركت او‌را اداره مي‌كنند به يكي از بازيگران صاحب و مالک اسم عرصه‌ي تجارت اپال مبدل شد.
به دليل واقع شدن شركت اميل ويس در شهر كوچك "كريش ويلر"، اين شهر به نقطه‌اي جهاني براي کار‌آوري و برش گونه های اپال وسنگ‌هاي گران‌ارزش مبدل شد. مؤسس اين شركت، مديريت را در سال 1957 به كوچك‌ترين پسرش، "هلموت ويس Helmut Weis" واگذار كرد؛ وی نيز در سال 1994 اين جایگاه را به داماد خویش "يورگن شوتز Jürgen Schütz‌ " سپرد. وی نيز با همكاري همسرش "كارين سوتز Karin Schütz‌" و اخوی همسرش "مايكل ويس Michael Weis" با موفقيت تجارت اپال را توسعه بخشید و فعلا "تانجا شوتز Tanja Schütz‌" از نوادگان اميل ويس تجارت اپال را به رسالت فن‌اي خویش مبدل كرده میباشد.
يورگن شوتز از سال 1986 تا به اکنون به صورت مداوم به بازديد از معادن اپال سراسر عالم پرداخته میباشد. وی در حين اين مهاجرت‌ها اپال‌هاي ناپخته و تراش نيافته را از نقاط متفاوت خريداري مي‌كند. به علاوه، شركت اميل ويس در كار اكتشاف معدن و معدن‌كاري نيز شركت داراست و صاحب و مالک چندين سهم در معادن استراليا(جنوب استراليا، كوئينزلند و لايتينگ ريج و مكزيك(مگدالنا)) مي‌باشد.
تمامي اپال‌هايي كه وی خريداري مي‌كند تراش نيافته‌اند و دربرگیرنده اپال سياه، اپال تخته سنگي،‌اپال يواه نات، اپال پر‌نور، اپال‌هاي جفت و اپال‌هاي گروه‌ي سه‌تايي مي‌خواهد شد.
تخصص شركت اميل ويس، اپال‌هاي آتشين مكزيك میباشد. اين شركت سنتي كه در كريش‌ويلر واقع شده‌است در اين زمينه تجاري از پيشگامان به شمار مي‌آيد كه عرضه‌كننده‌ي سنگ‌هاي تراش يافته و دامله میباشد.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 4
شنبه 25 مرداد 1399 زمان : 21:02

امام موسی کاظم (علیه السلام):

فیروزه سنگی میباشد که جبرئیل به نبی معبود (صلی الله علیه و آله و سلم) کادو کرده است و فرستاده آفریدگار آن را به امیرمومنان علی (علیه السلام)اعطا کرد.

امام رضا (علیه السلام):

امام رضا علیه السلام ضمن حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود : معبود ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر ساکنان طبقات هفتگانه اسمان عرضه کرد . پس اولیه عده ای که به ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) ایمان آوردند ، ساکنان طبقه هفتم عرش بودند .معبود ( به انگیزه این کار آن‌ها ) افق هفتم را به افق خودش آراست و اسمان خویش را در اسمان هفتم قرار اعطا کرد . بعد از آن ، ساکنان طبقه چهارم به ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) اقرار کردند . معبود افق چهارم را هم به بیت المعمور آراست و بیت المعمور را در آنجا قرار بخشید . آن گاه ساکنان عرش عالم به امامت امیرمومنان (علیه السلام ) اقرار کردند و ایمان آوردند . آفریدگار عرش عالم را به ستارگان مزین کرد و آن‌گاه طبقات دیگر آسمانها ایمان آوردند . آنگاه ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر زمین ( هفت طبقه زمین ) عرضه کرد .نخستین جایی که به ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) اقرار نمود ، کشور مکه بود. پس پروردگار آن را به وجود کعبه آراست. بعد کشور مدینه ایمان آورد ،‌پس آن کشور را به وجود نبی (صلی الله علیه و آله و سلم) آراست . آن‌گاه کشور کوفه به ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) اقرار کرد . پروردگار آن را به وجود امیر مومنان (علیه السلام ) آراست . بعد از آن معبود ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر کوهها عرضه کرد ، پس او‌لین کوه هایی که به ولایت امیر مومنان شهیدشدن دادند سه کوه عقیق ، فیروزه و یاقوت بودند

منبع : بخت الاعمال ۲ – ص ۲۶۲ ، بحار الانوار ۲۷ – ص ۲۶۲

خاصیت ماورائی سنگ فیروزه:
خاصیت سنگ فیروزه
خاصیت سنگ فیروزه
ساخت و ساز تعادل و تهیه چاکرای چهارم و پنجم و ششم

فیروزه و انگشتر عقیق سنگ اقتدار میباشد، بعنوان ابزار مدیتیشن به تطهیر ذهنیت شما امداد کرده و شمارا پذیرای کلیه چیزهای جان دار در کائنات می نماید.

بومیان امریکا معتقد بودند این سنگ، فرد سوار بر اسب را حفظ می نماید و بطور کلی از دیده بد محفوظ می‌دارد. آن را “سنگ افق” یا این که “سنگ پردیس” می نامیدند و معتقد بودند این سنگ پلی معنوی میان دنیاهای دنیوی و غیر دنیوی می سازد و بضاعت جاری بینی قدرتمندی به دارای اش میدهد.

فیروزه سمبل مهربانی، خلوص و مهر و عشق میباشد، صلح و آشتی را مراقبت می نماید و در گذر مقطع معاند را به دوست تبدیل می نماید.

در پیشین معتقد بودند که فیروزه صرفا در حالتی‌که که کادو گرفته خواهد شد، خوش شانسی می‌آورد؛ این زمینه چندان قابل قبول وجود ندارد و می بایست انرژی درونی هر سنگ غیر وابسته در حیث گرفته گردد.

فیروزه همینطور در معالجه سردرد مؤثر میباشد و منجر تقویت همه تن و ترمیم بافتها می‌شود.

فیروزه به خیال و خاطر اقتدار دفعش دارای شهرت میباشد و زمانی روی بخشی از تن که در گیر بیماری میباشد قرار داده گردد، بیماری به داخل سنگ کشیده گردیده و از تن بیرون میشود.

این سنگ با تغییر تحول رنگ، خبر از تندرست تن و هاله می‌دهد

فیروزه برای بدست آوردن گنج استعمال میشود، در حالتی که تحت عنوان کادو به فردی داده گردد، برای اخذ کننده گنج و به روزی به یار داراست.

فیروزه معاش زناشویی را هماهنگ می نماید .

از سایر خاصیت این سنگ باارزش می‌خوانیم:

۱- توانا ترین دیده آسیب (دیده حیث) به حساب آورده می شود و از صاحبش در قبال بلایا، حادثه ها، بیماری و ضرر و زیان و… حفظ می نماید.

“فیروزه سنگ بسیار زنده ای هست در حالتی‌که که بر اثر دیده جراحت شخص در گیر بیماری خواهد شد حادثه نا خوشایندی برایش در شرف وقوع باشد یا این که خسارتی قرار باشد به شخص رسد فیروزه کار کرده و در قبال این اتفاقات از صاحبش مراقبت می کند و از نماد هایش رنگ باختگی فیروزه می‌باشد که معمولا لک های تیره به روی فیروزه نقش می بندد و در صورتی‌که شدت واقعه زیاد باشد فیروزه رخنه‌ بر می‌دارد (میشکند)”

۲- فیروزه سبب ساز ارتقا رزق و روزی و رونق کسب و فعالیت میگردد.

۳- فیروزه برای صاحبش خوش شانسی می‌آورد و شعف آور میباشد.

۴- فیروزه حمایت کننده مسافران میباشد و در طول سفر از فرد مراقبت می نماید.

۵- فیروزه منجر پیروزی و برد در امور هست.

۶- فیروزه سبب خودبا‌وری میگردد و جرأت مایحتاج برای ذکر برهان­هایمان را به صورت مختصر و با اطمینان خیال و خاطر در کنفرانس­ ها در ما ساخت می­ نماید.

۷- فیروزه اختصاصی چاکرای گردن و گلو (چاکرای پنجم) میباشد.
فیروزه سنگ منحصربه‌فرد متوادین ماه های اردیبهشت ماه،آذر،بهمن میباشد.


برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
دوشنبه 20 مرداد 1399 زمان : 23:12


تاریخچه آمیتیست
انگشتر عقیق این سنگ تاریخچه سابق در آیین های مذهبی داراست. مصریان باستان معتقد بودند درصورتی که یک تکه آمتیست برش خورده به صورت قلب را هم پا مرده دفن نمایند، او‌را در مسیر عوالم دیگر وقار می بخشد.

سنگ آمتیست علامت بخت و بهروزی ست و برد در کلیه کارها را تسهیل میکند. همینطور سنگ تغییر و تحول نامگذاری گردیده که می تواند هرنوع تغییری را به معاش شما وارد نماید. ولی بیش تر از کلیه به سنگ وقار قسمت دارای شهرت میباشد.

سنگ آمتیست
خاصیت کلی دستبند آمیتیست
– تطهیر گوشه و کنار و بقیه سنگ ها و کریستال ها

– کاربرد فراوان در انرژی درمانی و سنگ درمانی

– رهایی از استرس و تنش ها

– التیام اکثری دردها برای مثال سردرد

– تعادل ذهن و یاری به تصمیم گیری صحیح

– در دست گرفتن ذهن ها منفی

– تقویت چاکرای دیده سوم و چاکرای تاج

– تقویت شهود و بضاعت و توان های دیوانه

– تقویت دیدگاه و دوراندیشی معنوی

– یاری به برقراری رابطه با ضمیر ناخودآگاه

– تقویت سیستم ایمنی

– تطهیر و بهبود سالم پوست

– یاری به تصفیه خون

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
يکشنبه 19 مرداد 1399 زمان : 17:15


خاصیت سنگ دیده گربه :
انگشتر عقیق دیده گربه به کوارتز چاتویانت نیز مشهور میباشد، سه سیرتکامل از این نوع کوارتز وجود دارااست. به جهت وجود کریوسیدولیت، تأثیری مشابه دیده ببر دارااست که به چاتویانسی یا این که تلألو متغیر و سوسو زن مشهور میباشد. درخشندگی ابریشمین داراست، به رنگ سیاه یاروهمدم با لکه های زنگ زده اکسید آهن میباشد که جلوه شیوه راه و روش رنگ زرد یا این که قهوه ای مایل به طلایی به سنگ داده میباشد. دیده عقاب هنگامی صورت میگیرد که کریوسیدولیت به کوارتز تغییر تحول نماید ولی رنگ آبی‌رنگ مایل به خاکستری یا این که آبی‌رنگ مایل به سبز مواد اساسی باقی بماند.

دیده گربه برای ارتقا گنج و زنده دلی به کار گیری میشود، شجاعت را تقویت کرده، هیجان جنسی و قوای جسمانی بهمراه داشته و اذن می‌دهد که‌این ویژگیها با فرضی پر‌نور و دیدگاهی مثبت متعادل خواهد شد.

بعنوان سنگ اقتدار در جذب پول، گنج و اقبال آوازه فراوانی دارااست ولی قدرتهای معنوی نیز داراست. جنبش فروغ در سطح آن سبب گردیده سنگ فوق العاده ای برای رؤیت پنداره و پیشگویی باشد. از

روزگاران قدیم تحت عنوان حافظ محسوب گردیده و سربازان رومی هنگام نبرد آنرا به همدم خویش داشتند و بخصوص برای رویارویی با جادوی سیاه موءثر میباشد. همینطور برای ادراک واقعیت در هر موقعیتی استعمال می‌شود.

معالجه اختلالات چشمی یکی کاربردهای رایج دیده گربه میباشد. می‌تواند جریان انرژی در تن را کم کند که به معالجه بیماریهای مربوط به استرس اثرگذار میباشد البته در صورتی نمیخواهید انرژیتان کاهش یابد، جواهرات دربردارنده دیده گربه را تعدادی روز پی در پی استعمال نکنید.

دیده گربه قرمز رنگ سرعت عمل چاکرای سوم را کاسته و از هدر رفت انرژی دوری می نماید. در مجموع دیده گربه متعادل کننده عاطفه ها میباشد که لجاجت را قابل انعطاف کرده و دیدی پر‌نور به شخص میدهد. با تخلیه انرژی و ساخت و ساز تمرکز، رابطه با عزم و اقتدار فردی را تقویت می نماید.

به جهت احاطه خورشید بر این سنگ و دارا بودن برقی از روشنایی طلایی برای تقویت اعتقادات و ساخت شجاعت و اعتماد بنفس استعمال می‌گردد. سنگ گرمی میباشد و برای اشخاص ضعیف و مریض بسیار اثرگذار میباشد.

سنگ ساختمان بلند دور از شوخی و اسد میباشد. انرژی های مردانه و زنانه را متعادل می نماید. دیدن آن در خواب هشداری میباشد که میخواهد هوشیار باشید چون فردی حقیقتی را از شما نهفته می نماید.

رابطه با چاکرااستفاده از دیده گربه برای رابطه با چاکراهای پایینی (چاکرای اولیه یا این که ریشه ای، چاکرای دوم یا این که خاجی، و چاکرای سوم یا این که کانال شمسی) منجر تولید تعادل انرژی و تندرست جسمی و فرضی میگردد

در صورتی این سنگ برای مراقبت سالمی مدام همراهتان باشد، از مالیخولیا و بیماریهای جاری تنی خودداری می نماید. همینطور در موقعیتهای استرس زا، ادب بوجود می‌آورد.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 4
چهارشنبه 15 مرداد 1399 زمان : 22:58

عقیق یشبی گردیده

۱ _ آمیخته ای از یشب و عقیق.

۲ _ عقیقی که دارنده لایه های کلسدونی میباشد اما به یشب بیشتر میماند (۲).

عقیق در احادیث

در کتاب ها تاریخ روایت شده که زمانی مرد فقیری وارد مسجد شد و از اصحاب درخواست امداد کرد و کسی جز امیرمومنان (ع) که در حالا نماز بود، به وی یاری نکرد و آیه ولایت ((انما ولیکم الله و رسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون)) نازل شد، آن انگشتری که امیر مومنان (ع) به مرد حاجتمند بخشید، عقیق قرمز رنگ یمانی بوده میباشد.

ابن شهر آشوب نقل می نماید که: روزی جبرئیل بر نبی اکرم (ص) نازل شد و خاطرنشان کرد ((یا این که نبی الله! پروردگارم بر تو درود و سلام می فرستد و می‌فرماید انگشترت را در مشت راست کن و نگین آن را هم عقیق قرار بده و به پسر عمویت علی نیز بگو انگشترش را در اختیار راست نماید و نگین آن را عقیق قرار دهد.)) فرستاده (ص) پیام جبرئیل را به امیر مومنان علی (ع) رسانیدند. حضرت علی (ع) عرضه داشت: ((یا این که نبی الله عقیق چه است؟)) نبی معبود (ص) فرمود ((عقیق کوهی در سرزمین یمن میباشد)).

در‌این حدیث نبی تصریح می نمایند که آن انگشتر عقیق دارنده فضیلت ها و فواید میباشد که از مملکت یمن باشد.

روزی امیر مومنان علی (ع) از کنار جسد کشته ای می گذشتند که انگشتری با نگین عقیق در مشت داشت. در‌این اکنون حضرت فرمود : ((انگشترش را برای اینجانب بیاورید!))، ملازمان حضرت، انگشتر آن مرد کشته شده را از دستش در آوردند و به حضرت دادند. امیر مومنان نگاهی به آن انگشتر کردند و فرمود : ((برای چه از صاحبت که تورا در اختیار داشت حفظ نکردی؟)) پس انگشتر به صدا در آمد و بیان کرد: ((یا این که علی اینجانب عقیق یمانی نیشتم ))

با اعتنا به دو حدیثی که بیان شوید و دیگر قراین بایستی اظهار‌کرد که خاصیت حافظه گردیده برای عقیق، ویژه عقیق یمانی به خصوص عقیق یمانی سرخ میباشد. اما نمی اقتدار اظهار‌کرد که عقیق دیگر بخشها زیرا عقیق اهل ایران و هندی و چینی و … هیچ خاصیتی ندارد، بلکه کلیه این خاصیت تماما در آنان وجود ندارد؛ به دلیل آن که بنابر احادیث، بعضا از امامان (ع) عقیق روم در اختیار داشته اند و درصورتی که عقیق رومی هیچ فضیلتی نداشته، آن بزرگواران در مشت نمی کرده اند (۳).

از حضرت امیر المومنین (ع) منقول میباشد که نماز هر کس انگشتر عقیق در اختیار داشته باشد بر نماز جماعتی که غیر عقیق در اختیار داشته باشند به چهل رتبه زیادتی داراست و سلیمان اعمش قصه نماید که در سرویس حضرت امام جعفر راستگو (ع) بودم در منزل منصور عباسی پس فردی را خارج آوردند که تازیانه خورده بود حضرت فرمودند که ای سلیمان ببین که انگشترش چه نگین دارااست گفتم یابن پیامبر الله عقیق وجود ندارد فرمود که ای سلیمان چنانچه عقیق بود تازیانه اش نمی زدند. او‌را گفتم یابن فرستاده الله دیگر بفرما. فرمود که ای سلیمان انگشتر عقیق امان میبخشد از دست براندن. گفتم دیگر بفرما. فرمود که ای سلیمان انگشتر عقیق امان می‌بخشد از خون. گفتم دیگر بفرما. فرمود ای سلیمان خدای عزوجل دوست میدارد که بلند نماید دعا بسوی وی دستی که در وی نگین عقیق باشد. گفتم دیگر بفرما. فرمود که عجب دارم از دستی که در آن نگین عقیق باشد به چه شکل خالی میماند از دینار و درهم. گفتم یابن پیامبر الله دیگر بفرما. فرمود که نگاه دارای آدمی میباشد از هر بلا. گفتم یابن نبی الله دیگر بفرما. فرمود که ایمن می گرداند از فقر. گفتم یابن پیامبر الله دیگر بفرما. فرمود که ایمن می گرداند از فقر. گفتم یابن فرستاده الله ماجرا کنم این حدیث را از جدت حسین بن علی (ع) از پدرش امیر المومنین (ع) فرمود بلی و در قصه دیگر منقول میباشد که دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر میباشد از هزار رکعت که با آن نباشد (۴).


فضیلت ها سنگ عقیق در احادیث

سلمان فارسی قصه می نماید که روزی فرستاده اکرم (ص) به امیر مومنان (ع) فرمود ((یا این که علی، انگشتر را در مشت راست کن تا از دسته مقربان الهی باشی!)).

حضرت عرضه داشت: ((یا این که نبی الله، مقربان درگاه الهی چه اشخاصی می باشند؟))

فرستاده (ص) فرمود : ((آنان جبرئیل و میکائیل اند)).

گشوده حضرت پرسیدند: ((چه انگشتری در چنگ کنم؟)).

فرستاده (ص) فرمود : ((عقیق قرمز‌رنگ، پس همانا سنگ عقیق اولیه کوهی میباشد که اقرار کرد به وحدانیت پروردگار و به پیامبری اینجانب و به وصایت تو یا این که علی و امامت فرزندان بعداز تو و به بودن پردیس برای محبان تو و شیعه ها فرزندانت)).

امام درستگو (ع) فرمود ((دوست دارم که هر مومنی از شیعه‌ها ما پنج انگشتر را در مشت داشته باشد. یک کدام از آنان عقیق میباشد، چون عقیق با ایمان ترین و خداپرست ترین سنگ به خداوند و به ما اهل بیت در بین سنگ هاست)).

امام رضا (ع) ضمن حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود: ((آفریدگار ولایت امیر مومنان (ع) را بر ساکنان طبقات هفت گانه افق عرضه کرد. پس اولیه عده ای که به ولایت امیر مومنان علی (ع) ایمان آوردند، ساکنان طبقات هفت گانه افق بودند. خدا عرش هفتم را به اسمان خودش آراست و اسمان خویش را در عرش هفتم قرار اعطا کرد. بعد از آن ساکنان طبقه چهارم به ولایت امیر مومنان (ع) اقرار کردند. بعد معبود اسمان چهارم را هم به بیت المعمور آراست و بیت المعمور را آن جا قرار بخشید. آن گاه ساکنان افق جهان به امامت امیر مومنان (ع) اقرار کردند و ایمان آوردند آفریدگار عرش جهان را نیز به ستارگان مزین کرد و آن‌گاه طبقات دیگر افلاک ایمان آوردند. بعد ولایت امیر مومنان (ع) را بر زمین عرضه کرد. نخستین جایی که به ولایت امیر مومنان (ع) اقرار نمود، مرز و بوم مکه بود. پس آفریدگار آن را به وجود کعبه آراست. آنگاه مملکت مدینه ایمان آورد. پس آن میهن را به وجود رسول (ص) آراست. بعد خدواند ولایت امیر مومنان (ع) را بر کوه ها عرضه کرد. پس اولی کوه هایی که به ولایت امیر مومنان (ع) شهید شدن دادند سه کوه عقیق، فیروزه و یاقوت بودند.

بشیرخدمت امام راست گو (ع) پهنا کرد: ((فدایت نحس، چه نگینی بر روی انگشترم قرار دهم؟)) حضرت فرمود: ((ای بشیر چرا از به کارگیری عقیق قرمز‌رنگ وعقیق زردرنگ و عقیق سپید غافلی؟ پس همانا این سه عقیق، سه کوه در فردوس می باشند که کوه عقیق قرمز رنگ بر منزل نبی (ص) در پردیس و کوه عقیق رنگ زرد بر منزل فاطمه زهرا (ع) در پردیس و کوه عقیق سپید نیز بر منزل امیر مومنان (ع) در پردیس سایه افکنده میباشد و همگی این منزل ها یکی از ست. همانا این سه کوه، خداوند را تسبیح و تعریف و تمجید میگویند و برای دوستان و محبان آل محمد (ع) استغفار می نمایند)).

امام درستگو (ع) فرموده اند: ((انگشتر عقیق در مشت نمائید. همانا خدا با پیامبرش، موسی (ع) بر روی کوه عقیق حرف اظهار کرد و موسی بر این کوه به رده کلیم اللهی رسید)).

فرستاده اکرم (ص) میفرماید: ((در شب معراج که به افلاک مسافرت کردم (به افق رفتم) به رتبه ای رسیدم که مجاورت خیس از آن، به منزلت ربوبیت، تصور پذیر وجود ندارد. پس آفریدگار در آن جا با اینجانب در بین دو کوه عقیق صحبت ذکر کرد)).

با نگاه به‌این دو حدیث، که آفریدگار، بر روی کوه عقیق با حضرت موسی (ع) و دربین دو کوه عقیق با پیامبرش حضرت محمد (ص) کلام اظهار کرد، عنایت آفریدگار به سنگ عقیق معین می‌گردد. و این بدان جهت میباشد که اولیه سنگی بوده که به یگانگی آفریدگار و نبوت نبی (ص) و ولایت امیر مومنان (ع) شهید شدن داده میباشد.

در کتاب مصباح در رابطه آداب و مستحبات کار استخاره آمده میباشد که استخاره کننده، انگشتر عقیق در چنگ راست نماید، در حالی که روی آن مندرج باشد ((محمد و علی)) و بعد با دست راست قبضه ای بگیرد.

در کتاب بحار الانوار برای تناول کردن تربت امام حسین (ع) و شفا طلبی از آن آدابی روایت شده میباشد، به عنوان مثال آن که: هرگاه خواستی یه خرده از تربت امام حسین را برداری به کار گیری کنی، انگشتری نقره در چنگ کن که نگین آن عقیق باشد و بر روی آن نوشته باشد: ((ما شاء الله لا قوه الا باالله استغفرالله)).


سیره و طریق اکثری از بزرگان و علماء به این شکل بوده که بر روی نگین عقیقی، نام جلاله آفریدگار و اسماء چهارده معصوم را حک کرده و وصیت می کردند که پس از مرگ آن‌ها، در هنگام دفنشان، این نگین ها را در دهن آن‌ها بگذارند. این کار یک کدام از مستحباتی میباشد که بسیار پیشنهاد شده‌است (۳).

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 8
سه شنبه 14 مرداد 1399 زمان : 23:12

صادر شدن اولیه جواز برداشت عقیق مرزوبوم در قم

گنج هایی مخفی، در دل کویر !آقای کاظم زاده نائب رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هم که یار و همدم ما بود اظهار کرد: قم اولی پروانه بهره‌برداری عقیق در میهن را صادر نموده است و تا کنون سه پروانه در این مورد صادر شده‌است.

البته این در حالتی‌که میباشد که اینک صرفا از یک معدن، عقیق برداشت م یشود.

آقای فراهانی مالک صرفا سوله فرآوری بدون نقص تراش سنگ های قیمتی و نصفه قیمتی در استان میباشد که از معدن آقای صفاری اشکال عقیق را برداشت می نماید و در کارگاهش آن‌ها‌را فرآوری می نماید؛ پس از اکتشاف تکه های عظیم عقیق، آن‌ها‌را به کارخانه وی بردیم.

وی با فعال سازی یک سوله با 25 میز تراش سنگ ، به ساخت‌و‌ساز اشکال زیورآلات دستی و سنتی سرگرم میباشد و همگی اقتدار خویش را به فعالیت گرفته تا با ناپخته فروشی این گنجایش قیمتی استان رویا رویی نماید.

وی می خاطرنشان کرد: علاوه بر به فعالیت دریافت کردن بیش تر از 17 نیروی برنا و تحصیلکرده در کارگاهش، با اخذ جواز از سازمان فنی و رشته ایی استان مبادرت به برگزاری کلاس های آموزشی تراش سنگ های قیمتی و نصفه قیمتی نموده است.

ناپخته فروشی بلای جان معادن عقیق

آقای فراهانی ناپخته فروشی و برداشت غیر رسمی را یکی‌از مهم ترین مانع ها و ایرادات پیش روی صنعت سنگ های قیمتی در سرزمین دانسته و می‌افزاید: ما با برداشت بدون واسطه اشکال سنگ ها از معادن استان و انتقال آن ها به کارخانه و تبدیل آن به کالای آخری مثل اشکال زیورآلات و تابلوهای عقیق، کارایی میکنیم تا هم با ناپخته فروشی نزاع کنیم و هم از ورود سنگ های تقلبی و نامرغوب به بازار خودداری کنیم.

خانم عزتی تحصیلکرده فن زمین شناسی میباشد و حدود یک ماه میباشد که در کارخانه آقای فراهانی سرگرم به عمل میباشد.

گنج هایی مخفی، در دل کویر !وی از قیمت افزوده و منفعت نتایج از تراش سنگ های قیمتی اذعان کرد و پیرو با نشان دادن قطعه ای از سنگ انگشتر عقیق تراش نخورده عقیق خاطر نشان نمود: بر طبق کیفیت و اندازه ، عقیق نپخته و تراش نخورده در بازار کیلویی 5 تا 10 هزار تومان به فروش می‌رسد البته زمانی تراش می‌خورد و تبدیل به یک نگین کوچک می‌شود، ارزشش به بیشتراز صد هزار تومان می‌رسد.

وی همینطور تاکید کرد که از یک قطعه یک کیلویی عقیق ممکن میباشد بیشتراز 20 نگین در اندازه های گوناگون ساخته خواهد شد.

خانم ربانی یکی از دیگر از هنرمندان فعال در‌این کارخانه میباشد که با دقت به حرفه تحصیلی اش در مسئله صنعت های دستی، درگیر به تولید زیور آلات میباشد.

وی از وجود سنگ های تقلبی و سوای کیفیت در بازار شکایت داراست و میگوید: زیرا بخش اعظمی از عموم تخصصی در آشنایی سنگ های قیمتی و اصل از سنگ های تقلبی در بازار ندارند، این مورد منجر می‌گردد ارزان سنگ های نامرغوب و ارزان بها رونق بیشتری داشته باشد.

آقای مخلوقه معلم عمل تولید انگشتر در استان هم از ورود سنگ ها و زیورآلات از دیگر کشورها مثل اندونزی، هند و چین به مرزو بوم عیب گیری کرد و اعلام‌کرد: با اعتنا به گنجایش های بسیار خوب و وجود عقیق های کیفیت عالی در استان، می بایست تعداد کارخانه های اینچنینی بیشتر خواهد شد ، به دلیل آنکه ما هم گنجایش ایجاد داریم و هم هنرش را.

گفتنی میباشد عقیق قم از متنوع ترین و باکیفیت ترین عقیق های دنیاست به نحوی که در معادن استان، عقیق های کبود، زرد رنگ، سپید و دودی یافت میگردد.

در انتها گزارش ما شاهد مال آخری ثروت پنهان در کویر های قم بودیم. سنگ های براق و رنگارنگی که با گویش بی زبانی می گفتند ما دردل خویش ثروتی پنهان داریم که هم خواهیم توانست رونق قسمت اشتغال باشیم و هم موتور اقتصاد مقاومتی و خودکفایی را بر روی به دور سرعت بیندازیم.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 3
دوشنبه 13 مرداد 1399 زمان : 9:40


خاصیت سنگ انگشتر عقیق قرمز‌رنگ (یمنی):
تولید تعادل و تهیه چاکرای دوم و سوم

معالجه اعتیاد و اختلالات رفتاری

بهبود کارکرد معده

ساخت پایداری سیستم عصبی

تهیه غدد داخل ریز

براي تقويت احساس احترام به نفس و بها قائل شدن براي خويشتن به كار مي رود

منجر شم امنيت و علاقه به خويشتن

اين سنگ همچنين براي بيماريهاي پوستي برای مثال آكنه بكار مي‌رود

معالجه بيماري هاي کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنين دردهاي ماهيچه اي

معالجه استرس ، اضطراب ، ميگرن ، گونه های رمز درد و بيماري هاي عصبي

سنگ شهامت، حفاظت، و اقتدار میباشد

خوف ها را کاهش میدهد

به پیشرفت معنوی فرد یاری دهد

برای مراقبه و مراسم مذهبی کاربرد وسیعی دارااست

دارويي تقويتي براي دستگاه توليد مثل مي باشد

محركي براي دستگاه گوارش میباشد

اقتدار بيان و سخنوري را تسهيل مي كند

ارتعاشات اين سنگ انسداد و سختی ها دروني را از بين مي پیروزی و انرژي منفي را از ما بدور مي كند

نگین عقیق باباقوری

نگین عقیق باباقوری
سنگ مظهر دفع دیده جراحت و انرژی های منفی

از بين پیروز واهمه

ايجاد خوش شانسي

بركت در رزق روزي

اعتماد به‌نفس

ادب، تعادل، شادي و سلامتي، شجاعت، دیده جراحت، مراقبت در قبال رویدادها

تقويت و تنظيم گردش خون , شنوايي , ناخن ها , دیده ها , پوست , گیسو ها , قلب , طحال , اعصاب و روان

برچسب ها انگشتر عقیق ,

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 26
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 2
 • بازدید ماه : 16
 • بازدید سال : 57
 • بازدید کلی : 57
 • کدهای اختصاصی