close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

سنگ شناسی

بازدید : 1
چهارشنبه 15 مرداد 1399 زمان : 22:58

عقیق یشبی گردیده

۱ _ آمیخته ای از یشب و عقیق.

۲ _ عقیقی که دارنده لایه های کلسدونی میباشد اما به یشب بیشتر میماند (۲).

عقیق در احادیث

در کتاب ها تاریخ روایت شده که زمانی مرد فقیری وارد مسجد شد و از اصحاب درخواست امداد کرد و کسی جز امیرمومنان (ع) که در حالا نماز بود، به وی یاری نکرد و آیه ولایت ((انما ولیکم الله و رسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون)) نازل شد، آن انگشتری که امیر مومنان (ع) به مرد حاجتمند بخشید، عقیق قرمز رنگ یمانی بوده میباشد.

ابن شهر آشوب نقل می نماید که: روزی جبرئیل بر نبی اکرم (ص) نازل شد و خاطرنشان کرد ((یا این که نبی الله! پروردگارم بر تو درود و سلام می فرستد و می‌فرماید انگشترت را در مشت راست کن و نگین آن را هم عقیق قرار بده و به پسر عمویت علی نیز بگو انگشترش را در اختیار راست نماید و نگین آن را عقیق قرار دهد.)) فرستاده (ص) پیام جبرئیل را به امیر مومنان علی (ع) رسانیدند. حضرت علی (ع) عرضه داشت: ((یا این که نبی الله عقیق چه است؟)) نبی معبود (ص) فرمود ((عقیق کوهی در سرزمین یمن میباشد)).

در‌این حدیث نبی تصریح می نمایند که آن انگشتر عقیق دارنده فضیلت ها و فواید میباشد که از مملکت یمن باشد.

روزی امیر مومنان علی (ع) از کنار جسد کشته ای می گذشتند که انگشتری با نگین عقیق در مشت داشت. در‌این اکنون حضرت فرمود : ((انگشترش را برای اینجانب بیاورید!))، ملازمان حضرت، انگشتر آن مرد کشته شده را از دستش در آوردند و به حضرت دادند. امیر مومنان نگاهی به آن انگشتر کردند و فرمود : ((برای چه از صاحبت که تورا در اختیار داشت حفظ نکردی؟)) پس انگشتر به صدا در آمد و بیان کرد: ((یا این که علی اینجانب عقیق یمانی نیشتم ))

با اعتنا به دو حدیثی که بیان شوید و دیگر قراین بایستی اظهار‌کرد که خاصیت حافظه گردیده برای عقیق، ویژه عقیق یمانی به خصوص عقیق یمانی سرخ میباشد. اما نمی اقتدار اظهار‌کرد که عقیق دیگر بخشها زیرا عقیق اهل ایران و هندی و چینی و … هیچ خاصیتی ندارد، بلکه کلیه این خاصیت تماما در آنان وجود ندارد؛ به دلیل آن که بنابر احادیث، بعضا از امامان (ع) عقیق روم در اختیار داشته اند و درصورتی که عقیق رومی هیچ فضیلتی نداشته، آن بزرگواران در مشت نمی کرده اند (۳).

از حضرت امیر المومنین (ع) منقول میباشد که نماز هر کس انگشتر عقیق در اختیار داشته باشد بر نماز جماعتی که غیر عقیق در اختیار داشته باشند به چهل رتبه زیادتی داراست و سلیمان اعمش قصه نماید که در سرویس حضرت امام جعفر راستگو (ع) بودم در منزل منصور عباسی پس فردی را خارج آوردند که تازیانه خورده بود حضرت فرمودند که ای سلیمان ببین که انگشترش چه نگین دارااست گفتم یابن پیامبر الله عقیق وجود ندارد فرمود که ای سلیمان چنانچه عقیق بود تازیانه اش نمی زدند. او‌را گفتم یابن فرستاده الله دیگر بفرما. فرمود که ای سلیمان انگشتر عقیق امان میبخشد از دست براندن. گفتم دیگر بفرما. فرمود که ای سلیمان انگشتر عقیق امان می‌بخشد از خون. گفتم دیگر بفرما. فرمود ای سلیمان خدای عزوجل دوست میدارد که بلند نماید دعا بسوی وی دستی که در وی نگین عقیق باشد. گفتم دیگر بفرما. فرمود که عجب دارم از دستی که در آن نگین عقیق باشد به چه شکل خالی میماند از دینار و درهم. گفتم یابن پیامبر الله دیگر بفرما. فرمود که نگاه دارای آدمی میباشد از هر بلا. گفتم یابن نبی الله دیگر بفرما. فرمود که ایمن می گرداند از فقر. گفتم یابن پیامبر الله دیگر بفرما. فرمود که ایمن می گرداند از فقر. گفتم یابن فرستاده الله ماجرا کنم این حدیث را از جدت حسین بن علی (ع) از پدرش امیر المومنین (ع) فرمود بلی و در قصه دیگر منقول میباشد که دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر میباشد از هزار رکعت که با آن نباشد (۴).


فضیلت ها سنگ عقیق در احادیث

سلمان فارسی قصه می نماید که روزی فرستاده اکرم (ص) به امیر مومنان (ع) فرمود ((یا این که علی، انگشتر را در مشت راست کن تا از دسته مقربان الهی باشی!)).

حضرت عرضه داشت: ((یا این که نبی الله، مقربان درگاه الهی چه اشخاصی می باشند؟))

فرستاده (ص) فرمود : ((آنان جبرئیل و میکائیل اند)).

گشوده حضرت پرسیدند: ((چه انگشتری در چنگ کنم؟)).

فرستاده (ص) فرمود : ((عقیق قرمز‌رنگ، پس همانا سنگ عقیق اولیه کوهی میباشد که اقرار کرد به وحدانیت پروردگار و به پیامبری اینجانب و به وصایت تو یا این که علی و امامت فرزندان بعداز تو و به بودن پردیس برای محبان تو و شیعه ها فرزندانت)).

امام درستگو (ع) فرمود ((دوست دارم که هر مومنی از شیعه‌ها ما پنج انگشتر را در مشت داشته باشد. یک کدام از آنان عقیق میباشد، چون عقیق با ایمان ترین و خداپرست ترین سنگ به خداوند و به ما اهل بیت در بین سنگ هاست)).

امام رضا (ع) ضمن حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود: ((آفریدگار ولایت امیر مومنان (ع) را بر ساکنان طبقات هفت گانه افق عرضه کرد. پس اولیه عده ای که به ولایت امیر مومنان علی (ع) ایمان آوردند، ساکنان طبقات هفت گانه افق بودند. خدا عرش هفتم را به اسمان خودش آراست و اسمان خویش را در عرش هفتم قرار اعطا کرد. بعد از آن ساکنان طبقه چهارم به ولایت امیر مومنان (ع) اقرار کردند. بعد معبود اسمان چهارم را هم به بیت المعمور آراست و بیت المعمور را آن جا قرار بخشید. آن گاه ساکنان افق جهان به امامت امیر مومنان (ع) اقرار کردند و ایمان آوردند آفریدگار عرش جهان را نیز به ستارگان مزین کرد و آن‌گاه طبقات دیگر افلاک ایمان آوردند. بعد ولایت امیر مومنان (ع) را بر زمین عرضه کرد. نخستین جایی که به ولایت امیر مومنان (ع) اقرار نمود، مرز و بوم مکه بود. پس آفریدگار آن را به وجود کعبه آراست. آنگاه مملکت مدینه ایمان آورد. پس آن میهن را به وجود رسول (ص) آراست. بعد خدواند ولایت امیر مومنان (ع) را بر کوه ها عرضه کرد. پس اولی کوه هایی که به ولایت امیر مومنان (ع) شهید شدن دادند سه کوه عقیق، فیروزه و یاقوت بودند.

بشیرخدمت امام راست گو (ع) پهنا کرد: ((فدایت نحس، چه نگینی بر روی انگشترم قرار دهم؟)) حضرت فرمود: ((ای بشیر چرا از به کارگیری عقیق قرمز‌رنگ وعقیق زردرنگ و عقیق سپید غافلی؟ پس همانا این سه عقیق، سه کوه در فردوس می باشند که کوه عقیق قرمز رنگ بر منزل نبی (ص) در پردیس و کوه عقیق رنگ زرد بر منزل فاطمه زهرا (ع) در پردیس و کوه عقیق سپید نیز بر منزل امیر مومنان (ع) در پردیس سایه افکنده میباشد و همگی این منزل ها یکی از ست. همانا این سه کوه، خداوند را تسبیح و تعریف و تمجید میگویند و برای دوستان و محبان آل محمد (ع) استغفار می نمایند)).

امام درستگو (ع) فرموده اند: ((انگشتر عقیق در مشت نمائید. همانا خدا با پیامبرش، موسی (ع) بر روی کوه عقیق حرف اظهار کرد و موسی بر این کوه به رده کلیم اللهی رسید)).

فرستاده اکرم (ص) میفرماید: ((در شب معراج که به افلاک مسافرت کردم (به افق رفتم) به رتبه ای رسیدم که مجاورت خیس از آن، به منزلت ربوبیت، تصور پذیر وجود ندارد. پس آفریدگار در آن جا با اینجانب در بین دو کوه عقیق صحبت ذکر کرد)).

با نگاه به‌این دو حدیث، که آفریدگار، بر روی کوه عقیق با حضرت موسی (ع) و دربین دو کوه عقیق با پیامبرش حضرت محمد (ص) کلام اظهار کرد، عنایت آفریدگار به سنگ عقیق معین می‌گردد. و این بدان جهت میباشد که اولیه سنگی بوده که به یگانگی آفریدگار و نبوت نبی (ص) و ولایت امیر مومنان (ع) شهید شدن داده میباشد.

در کتاب مصباح در رابطه آداب و مستحبات کار استخاره آمده میباشد که استخاره کننده، انگشتر عقیق در چنگ راست نماید، در حالی که روی آن مندرج باشد ((محمد و علی)) و بعد با دست راست قبضه ای بگیرد.

در کتاب بحار الانوار برای تناول کردن تربت امام حسین (ع) و شفا طلبی از آن آدابی روایت شده میباشد، به عنوان مثال آن که: هرگاه خواستی یه خرده از تربت امام حسین را برداری به کار گیری کنی، انگشتری نقره در چنگ کن که نگین آن عقیق باشد و بر روی آن نوشته باشد: ((ما شاء الله لا قوه الا باالله استغفرالله)).


سیره و طریق اکثری از بزرگان و علماء به این شکل بوده که بر روی نگین عقیقی، نام جلاله آفریدگار و اسماء چهارده معصوم را حک کرده و وصیت می کردند که پس از مرگ آن‌ها، در هنگام دفنشان، این نگین ها را در دهن آن‌ها بگذارند. این کار یک کدام از مستحباتی میباشد که بسیار پیشنهاد شده‌است (۳).

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 1
سه شنبه 14 مرداد 1399 زمان : 23:12

صادر شدن اولیه جواز برداشت عقیق مرزوبوم در قم

گنج هایی مخفی، در دل کویر !آقای کاظم زاده نائب رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هم که یار و همدم ما بود اظهار کرد: قم اولی پروانه بهره‌برداری عقیق در میهن را صادر نموده است و تا کنون سه پروانه در این مورد صادر شده‌است.

البته این در حالتی‌که میباشد که اینک صرفا از یک معدن، عقیق برداشت م یشود.

آقای فراهانی مالک صرفا سوله فرآوری بدون نقص تراش سنگ های قیمتی و نصفه قیمتی در استان میباشد که از معدن آقای صفاری اشکال عقیق را برداشت می نماید و در کارگاهش آن‌ها‌را فرآوری می نماید؛ پس از اکتشاف تکه های عظیم عقیق، آن‌ها‌را به کارخانه وی بردیم.

وی با فعال سازی یک سوله با 25 میز تراش سنگ ، به ساخت‌و‌ساز اشکال زیورآلات دستی و سنتی سرگرم میباشد و همگی اقتدار خویش را به فعالیت گرفته تا با ناپخته فروشی این گنجایش قیمتی استان رویا رویی نماید.

وی می خاطرنشان کرد: علاوه بر به فعالیت دریافت کردن بیش تر از 17 نیروی برنا و تحصیلکرده در کارگاهش، با اخذ جواز از سازمان فنی و رشته ایی استان مبادرت به برگزاری کلاس های آموزشی تراش سنگ های قیمتی و نصفه قیمتی نموده است.

ناپخته فروشی بلای جان معادن عقیق

آقای فراهانی ناپخته فروشی و برداشت غیر رسمی را یکی‌از مهم ترین مانع ها و ایرادات پیش روی صنعت سنگ های قیمتی در سرزمین دانسته و می‌افزاید: ما با برداشت بدون واسطه اشکال سنگ ها از معادن استان و انتقال آن ها به کارخانه و تبدیل آن به کالای آخری مثل اشکال زیورآلات و تابلوهای عقیق، کارایی میکنیم تا هم با ناپخته فروشی نزاع کنیم و هم از ورود سنگ های تقلبی و نامرغوب به بازار خودداری کنیم.

خانم عزتی تحصیلکرده فن زمین شناسی میباشد و حدود یک ماه میباشد که در کارخانه آقای فراهانی سرگرم به عمل میباشد.

گنج هایی مخفی، در دل کویر !وی از قیمت افزوده و منفعت نتایج از تراش سنگ های قیمتی اذعان کرد و پیرو با نشان دادن قطعه ای از سنگ انگشتر عقیق تراش نخورده عقیق خاطر نشان نمود: بر طبق کیفیت و اندازه ، عقیق نپخته و تراش نخورده در بازار کیلویی 5 تا 10 هزار تومان به فروش می‌رسد البته زمانی تراش می‌خورد و تبدیل به یک نگین کوچک می‌شود، ارزشش به بیشتراز صد هزار تومان می‌رسد.

وی همینطور تاکید کرد که از یک قطعه یک کیلویی عقیق ممکن میباشد بیشتراز 20 نگین در اندازه های گوناگون ساخته خواهد شد.

خانم ربانی یکی از دیگر از هنرمندان فعال در‌این کارخانه میباشد که با دقت به حرفه تحصیلی اش در مسئله صنعت های دستی، درگیر به تولید زیور آلات میباشد.

وی از وجود سنگ های تقلبی و سوای کیفیت در بازار شکایت داراست و میگوید: زیرا بخش اعظمی از عموم تخصصی در آشنایی سنگ های قیمتی و اصل از سنگ های تقلبی در بازار ندارند، این مورد منجر می‌گردد ارزان سنگ های نامرغوب و ارزان بها رونق بیشتری داشته باشد.

آقای مخلوقه معلم عمل تولید انگشتر در استان هم از ورود سنگ ها و زیورآلات از دیگر کشورها مثل اندونزی، هند و چین به مرزو بوم عیب گیری کرد و اعلام‌کرد: با اعتنا به گنجایش های بسیار خوب و وجود عقیق های کیفیت عالی در استان، می بایست تعداد کارخانه های اینچنینی بیشتر خواهد شد ، به دلیل آنکه ما هم گنجایش ایجاد داریم و هم هنرش را.

گفتنی میباشد عقیق قم از متنوع ترین و باکیفیت ترین عقیق های دنیاست به نحوی که در معادن استان، عقیق های کبود، زرد رنگ، سپید و دودی یافت میگردد.

در انتها گزارش ما شاهد مال آخری ثروت پنهان در کویر های قم بودیم. سنگ های براق و رنگارنگی که با گویش بی زبانی می گفتند ما دردل خویش ثروتی پنهان داریم که هم خواهیم توانست رونق قسمت اشتغال باشیم و هم موتور اقتصاد مقاومتی و خودکفایی را بر روی به دور سرعت بیندازیم.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 0
دوشنبه 13 مرداد 1399 زمان : 9:40


خاصیت سنگ انگشتر عقیق قرمز‌رنگ (یمنی):
تولید تعادل و تهیه چاکرای دوم و سوم

معالجه اعتیاد و اختلالات رفتاری

بهبود کارکرد معده

ساخت پایداری سیستم عصبی

تهیه غدد داخل ریز

براي تقويت احساس احترام به نفس و بها قائل شدن براي خويشتن به كار مي رود

منجر شم امنيت و علاقه به خويشتن

اين سنگ همچنين براي بيماريهاي پوستي برای مثال آكنه بكار مي‌رود

معالجه بيماري هاي کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنين دردهاي ماهيچه اي

معالجه استرس ، اضطراب ، ميگرن ، گونه های رمز درد و بيماري هاي عصبي

سنگ شهامت، حفاظت، و اقتدار میباشد

خوف ها را کاهش میدهد

به پیشرفت معنوی فرد یاری دهد

برای مراقبه و مراسم مذهبی کاربرد وسیعی دارااست

دارويي تقويتي براي دستگاه توليد مثل مي باشد

محركي براي دستگاه گوارش میباشد

اقتدار بيان و سخنوري را تسهيل مي كند

ارتعاشات اين سنگ انسداد و سختی ها دروني را از بين مي پیروزی و انرژي منفي را از ما بدور مي كند

نگین عقیق باباقوری

نگین عقیق باباقوری
سنگ مظهر دفع دیده جراحت و انرژی های منفی

از بين پیروز واهمه

ايجاد خوش شانسي

بركت در رزق روزي

اعتماد به‌نفس

ادب، تعادل، شادي و سلامتي، شجاعت، دیده جراحت، مراقبت در قبال رویدادها

تقويت و تنظيم گردش خون , شنوايي , ناخن ها , دیده ها , پوست , گیسو ها , قلب , طحال , اعصاب و روان

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
يکشنبه 12 مرداد 1399 زمان : 2:25


نگین عقیق یمنی

مشقت سنگ عقیق 7 – 6.5 می‌باشد.

انگشتر عقیق طبیعی در طبیعت به رنگ های متنوعی مانند قرمز‌رنگ، قرمز‌رنگ مایل به قهوه ای، جگری، زردرنگ، کبود (آبی‌رنگ)، سیاه، سبز، خاکستری و خرمایی یافت میگردد.

از دیرباز قبایل و ملل دیرین عالم، عقیق را سنگ مقدسی می دانستند و آن را از خویش بدور نمی کردند .

خوب میباشد بدانید عقیق های یمنی معمولا عقیق هایی خوش رنگ، یک پارچه و کیمیا بوده و مردم هوا داران به سنگ های قیمتی و کلکسیونرها از فی مابین اشکال سنگ عقیق، معمولا سنگ عقیق یمنی را تعیین می نمایند. هر یکسری که عقیق شجری و عقیق خراسانی نیز درین در بین رده خاص خودش را دارا‌هستند.
عقیق یمنی را با عناوینی همانند یمن، یمانی و … نیز میشناسند.

محافظت از نگین عقیق یمنی
جهت تخلیه و پاک سازی عقیق از امواج منفی می‌توانید آن را در هفته یک توشه در آب سرازیر بشویید. و جهت شارژ دوباره سنگ را در معرض نوروفروغ خورشید قرار دهید.

اشکال نگین عقیق یمنی
نگین عقیق یمنی چشم انداز ای

نگین عقیق یمنی

نگین عقیق یمنی حکاکی گردیده

نگین عقیق یمنی

نگین عقیق یمنی باباقوری

نگین عقیق یمنی

نگین عقیق یمنی سلیمانی

نگین عقیق یمنی

خاصیت محرمانه نگین عقیق یمنی:
همپا داشتن عقیق فقر را از میان میبرد.

سبب ارتقا برکت و فراخی و متعددی رزق و روزی می گردد.

دفع بلا، در قبال حادثه ها و بلایا از صاحبش مراقبت می نماید.

سنگ عقیق برای مراقبت از دیده آسیب است.

از فی مابین غالب ی خوف میباشد و شجاعت را برای صاحبش به ارمغان می‌آورد.

عقیق با خویش خوش شانسی و خوش اقبالی نیز برای صاحبش به ارمغان می‌آورد.

خاصیت درمانی نگین عقیق یمنی
عقیق برای بیماری های دستگاه گوارش موثر میباشد.

به کارگیری از عقیق برای دردهای استخوانی به ویژه کمر درد موءثر میباشد.

برای دوری از خون ریزی های شدید به ویژه برای زنان پیشنهاد می شود.

عقیق بسیار لبریز انرژی میباشد و برای حزن های روحی و بر طرف شدن ناراحتی اثرگذار میباشد و همینطور متانت نصیب و شعف آور میباشد.

محل چاکرا سنگ عقیق
نگین عقیق یمنی برای چاکرای فرنگی به کارمی رود که بهتر میباشد از عقیق نارنجی رنگ مصرف شود.

در مواقع خستگی و کوفتگی چشمها میتوانید از قطعه ای عقیق بر روی پلکهایتان به مقطع 10 الی 20 دقیقه در روز به کارگیری نمایید

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
شنبه 11 مرداد 1399 زمان : 2:58


آیا این فرآیند می بایست روی عقیق روشن بی رنگ صورت بپذیرد تا طیف رنگ زرد نتایج خواهد شد؟ رنگ اول ی عقیق در بدست آوردن رنگ آخرین تاثیر گذار است. در هر شکل استحصال طیف رنگ یکسان در یک مثال عقیق به دو ادله رنگ اول ی عقیق و برهه زمانی و معیار اشباع شدگی بستگی دارااست.
آیا کل روند حرارت دهی عقیق با واسطه گچ ریخته گری انجام می گردد؟ در دماهای بالای ۱۲۰ جايگاه به طبع به کار گیری نمایید ولی تحت ۱۲۰ رتبه با در دست گرفتن دما می‌توانید از وصال شوک حرارتی به عقیق دوری نمایید.
فرآورده ظروفی که برای محلول ها و اسیدهای متعدد به کار گیری میگردد چه می بایست باشد؟ ترجیحا ظروف شیشه ای. برای حلال ها هم بستگی به نوع اثر دارااست نمونه در حلال دی متیل فرمامید از بعضا ظروف پالستیکی نمی توانید به کارگیری نمایید.
نحوه دوم رنگ بخشی طیف زردرنگ تا سبز به عقیق
عقیق های رنگ گردیده زردرنگ
نوع طیف درین شیوه، بستگی به رنگ عقیق داراست. برای استحصال این رنگ در آغاز عقیق های بی رنگ یا این که کمرنگ را در اسید هیدروکلریدریک مثال ی صنعتی و خیر آزمایشگاهی قرار می‌دهیم. مواد شیمیایی آزمایشگاهی لاکچری می باشند مدت مورد نیاز برای اسید شویی به اندازه ی مثال ها بستگی داراست.

شایسته ترین سود برای مثال های تراش خورده و پیش از پولیش نتیجه ها می‌شود البته اسالیس های عقیق هم قابلیت و امکان استحصال این رنگ را دارا‌هستند. طبیعتا هرچه قدر اسلایس ها بزرگتر باشند از هر لحاظ، مقدار بیشتری بایستی باطن اسید هیدروکلریدریک قرار بگیرند.

سنگ عقیق رنگ زرد بهسازی گردیده
بعداز مرحله ی اسید شویی پروسه حرارت دهی را به آرامی مقدمه میکنیم فرق عمده حرارت دهی در‌این طرز با بقیه شیوه ها به کارگیری از دمای بالاست. در‌این نحوه مثال ها تا ۹۵۰ جايگاه سانتیگراد و به بازه ۶ تا ۸ ساعت حرارت دهی میگردند.

حرارت دهی عقیق درین طرز چه‌طور میباشد؟
نجوه حرارت دادن به سنگ عقیقهمانطور که تا قبل از این در نوشته‌ی علمی ای این طریق را به طور کامل ذکر کردیم برای حرارت دهی سنگ جهت بهسازی می‌توانید از به عبارتی گچ های ریختگی به کارگیری فرمایید یا این که خاکستر یا این که خاک رس پخته گردیده یا این که کائولن گچ ریختگی از وصال شوک حرارتی به عقیق تا حدود متعددی خودداری می نماید و لی بازهم برای احتیاط، دما را آهسته آهسته بالا ببرید و آنگاه هم به آرامی خنک فرمائید.

حرارت دهی بایستی به آرامی شکل گیرد تا عقیق در گیر شوک حرارتی نشود، در آغاز ۱۰ جايگاه ۱۰ مرتبه و به گذر زمان تا ۵۰ رتبه دما را بالا می‌بریم. اما هر چقدر بازه و دما کمتر باشد رنگ های ضعیف تری ساخت‌و‌ساز می‌شود. در حالتی که از گچ منحصر به کارگیری نمایید عقیق ها در گیر شکاف خوردگی نمی‌شوند.

طریق سوم: به کارگیری از محلول سدیم دی کرومات در بهسازی عقیق
محلول سدیم دی کروماتسدیم دی کرومات محلولی اسیدی که رنگ مایل به رنگ زرد دارااست به کار گیری از این شیوه احتیاجی به حرارت دهی ندارد، در واقع حرارت برای این محلول بسیار خطرناک میباشد حرارت دهی این محلول منجر ساخت یک مخلوط سمی میشود، بنابر این به هیچ عنوان آنرا حرارت دهی نکنید

یاد آوری: این محلول نباید با پوست تماس داشته باشد، منجر بروز سوختگی پوست می‌گردد.
زمان بازه، تقریبی وتجربی می باشد، به محض اشباع شدگی رنگ مثال ها کامال زردرنگ میشود. این محلول با محلول های دیگر فرق دارااست، عموما بعداز اشباع شدگی کامال تغییر‌و تحول رنگ می‌دهد. برخی اوقات حتی رنگ بیشتراز حدی به مثال ها می‌دهد که می بایست مثال ها را در آب قرار بدهید تا اضافه ی محلول از آن‌ها بیرون شود.


راف عقیق زردرنگ طبیعی و انگشتر عقیق چنانچه زردرنگ بسیار تند و زننده ای ساخت شد می‌توانید یک‌سری روز آنان‌را در آب قرار بدهید تا رنگ بهتری ساخت نماید. نکته ی دیگر در‌این نحوه، ناپایداری رنگ آن می‌باشد، یعنی در قبال فروغ شدید به خصوص روشنایی خورشید بسیار جراحت پذیرهستند.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
پنجشنبه 9 مرداد 1399 زمان : 10:56


سنگ شناسی سنگ در نجف (کوراتز)
سنگ در نجف و انگشتر عقیق سنگی صاف و روشن میباشد و بسیارشبیه به شیشه می باشد. این سنگ از مجموعه سنگهای کوارتزی میباشد و درسنگ شناسی به آن در کوهی گفته می‌گردد. این سنگ، به رنگ و اسامی متعدد چشم شده است که یکی اشکال آن عقیق میباشد که به رنگهای کهربائی- زردرنگ- سپید- جگری- جگری مایل به سیاه و سبز چشم شده است.

سنگ در نجف در دو رنگ شیشه ای بیرنگ و شیشه ای مایل به قرمز رنگ در وادی السلام شهر نجف در مرزو بوم عراق یافت میشود که دومین بین کشورهای اسلامی به “در حسینی” مشهور میباشد.

خاصیت سنگ در نجف- انگشتر
طریقه تولید در نجف
دیدنی میباشد بدانید طریق ایجاد این در، خاص به شهر نجف عراق میباشد و زیرا صرفا در‌این مرز و بوم نتیجه ها می‌شود به در نجف آوازه دارااست.

زمانی که ابتدا سال باران نیسان (اولی بارانی که در آخرها فروددین ماه یا این که اوایل اردیبهشت ماه میبارد و خاصیت درمانی بخش اعظمی دارااست.) بر شهر نجف و گورستان وادی السلام (یک کدام از اصلی ترین و کهن ترین قبرستانهای مورخ میباشد که قبر تنی چند از پیامبران و بخش اعظمی از سادات، صالحان و بزرگان آئین نیز در آن میباشد) میبارد، با خاک این گورستان (صرفا خاک وادی السلام) مخلوط می‌شود و سبب ساز تولید کلوخهایی می‌گردد، سازندگان، کلوخ ها را به صیقل می‌دهند و سنگهای در که از آن برای نگین انگشتر، تسبیح و … را تهیه و تنظیم می‌نمایند.

نکته ای که در باب خاصیت سنگ در نجف طولانی تر از هرچیز اهمیت دارااست، این میباشد که خاک گورستان وادی السلام مدفن بخش اعظمی از مؤمنین و هواداران پروردگار میباشد. زمانی دری ساخته می‌شود، این احتمال موجود است که در آن میلیون ها سلول که هریک از این سلولها وابسته به یک شخص متدین میباشد، وجود داشته باشد.خاصیت درمانی در نجف
در نجف برای معالجه کمر درد اثرگذار میباشد.
معالجه سردردهای مزمن از مهم ترین خاصیت درمانی در نجف میباشد.
همپا داشتن سنگ در نجف، جریان خون را تحریک مینماید .
در نجف تهیه و تنظیم کننده مرکز ها اخذ انرژی در تن میباشد و تعادل انرژی را در تن برقرا میکند.
در نجف، در پاک سازی همگی چاکراهای تن نقش موثری دارااست.
این سنگ آرم نیروی ذهن میباشد و به تمرکز و ارتقا توان های خیالی و گشوده نمودن ذهن امداد می نماید.
به صورت کلی مهم ترین خاصیت درمانی در نجف در طب سنتی، برطرف نمودن معالجه خستگیهای مزمن، امداد به رفع و معالجه پستان مفاصل، صدمات استخوانی، افسردگی و درد عضله میباشد .
خاصیت سنگ در نجف-انگشتر
خاصیت در نجف در احادیث
در باب فضیلت ها و اجر استعمال از سنگ در نجف، احادیث زیادی از امامان معصوم (ع) روایت شده میباشد . این سنگ باعث تقویت انرژی معنوی می گردد و انرژی های منفی را بدور و همدم داشتن آن سبب ساز ساخت وقار میگردد.

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
چهارشنبه 8 مرداد 1399 زمان : 2:49


خاصیت سنگ جید
سنگ جید و انگشتر عقیق همدم با انواع متنوعی از جادئیت و نفریت است که در سایه ای از رنگ های : سبز زمردی ، سپید ، کرمی ، رنگ زرد ، نارنجی رنگ ، بنفش ، خاکستری ، در طبیعت یافت میشود .

خاصیت سنگ جید
خاصیت سنگ جید
– مظهر صلح و آشتی و ادب و متشخص ترین سنگ در شرق

– ضد سرطان

– حفظ کننده در قبال امواج منفی

– رفع نگرانی ضدافسردگی

– متانت بخش

– تولید خوش شانسی

– رونق کسب و عمل

– علاقه ورزی

– پاکدامنی

– دانایی

– عزم

یشم متعادل کننده :

– احساسات قلبی

– فشار خون

– وضع حمل

تقویت :

– باروری

– بویایی

– عمل

– سیستم های روده

– طحال

– درصد آهن و گلوکز خون

– گوش ها

– کبد

– مثانه

– غدد

– همه ها

– دستگاه گوارش

– ریه

– التیام دردهای عصبی

– کبد

– مثانه

– قاعدگی

برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 1
سه شنبه 7 مرداد 1399 زمان : 15:19


تراش مشهور سنگ زمرد

تراش زمردی، دربردارنده بلور های هگزاگونال، فاقد کلیواژ و تورق های موازی میباشد، این تراش دارنده ترک های سطحی و تراش چهارگوش میباشد، جور تراش این گونه زمرد به طوری میباشد که وضعیت پله‌پله جذابی داشته و در عین حالا مقاومت بالایی نیز در قبال ضربات و فشارهای مکانیکی داراست. این گونه تراش مهم‌ترین و مشهور ترین تراش سنگ زمرد میباشد که در دنیا و دربین اشخاص علاقه مندان متعددی داراست.خاصیت سنگ زمرد

سنگ زمرد و انگشتر عقیق سنگ قیمتی با خاصیت متفاوت میباشد خاصیت این سنگ به نحوی میباشد که هم برای شرایط جسمی و هم برای شرایط روحی مطلوب هست که درپی بدین خاصیت اشاره میکنیم.

1) به کارگیری از سنگ زمرد برای پیشگیری از ابتلا به گونه های صرع موءثر میباشد به خصوص در اشخاصی که سوابق خانوادگی ابتلا به بیماری صرع را دارا‌هستند. به کارگیری از زمرد برای معالجه تهاجم ها صرع چندان اثرگذار وجود ندارد. در قبل برای اینکه فرزندشان به بیماری صرع در گیر نشود آویزه ای از سنگ زمرد به گردن فرزندشان معلق می کردند.

2) سنگ زمرد به جهت برقراری تعادل در سیستم عصبی میتواند در معالجه پارکینسون که یک بیماری عصبی مرگ آور میباشد موءثر باشد. همینطور این سنگ برای معالجه تهاجم ها عصبی و کاهش درد های عصبی نیز موءثر هست.

3) سنگ زمرد به جهت انرژی های مثبتی که داراست فوق العاده آهسته بخش میباشد. از این رو از این سنگ برای چاکرای قلب در معالجه گرفتگی رگ ها و بیماری های خونی و قلبی و تقویت عضله ها قلب به کارگیری میشود.

4) سنگ زمرد در تقویت دستگاه گوارش فوق العاده اثر گذار میباشد. قرار دادن سنگ زمرد بر روی چاکرای شمسی، مجاری صفراوی را تصفیه و فعال میکند و به تقویت معده در سوی رفع جراحت و عفونت معده امداد می‌نماید. استعمال از سنگ زمرد برای معالجه اسهال خونی نیز اثرگذار میباشد.

5) این سنگ آنقدر پرفایده میباشد که حتی نگاه کردن به آن هم، فروغ دیده را تقویت کرده و بیماری های چشمی را هم معالجه می نماید.

6) زمرد برای زنانی که آبستن می‌باشند هم موثر میباشد و سبب ساز زایمان سهل وآسان این زنان می‌شود.

7) زمرد به باعث نیروی انرژی بخش خویش برای التیام معالجه درد های منطقه ردیف فقرات و کمر موثر میباشد.


برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 7
دوشنبه 6 مرداد 1399 زمان : 11:19

سنگ عقیق یمنی بهتر میباشد یا این که عقیق خراسان؟!
سنگ های عقیق یافت گردیده از معادن سرزمین یمن هیچ تفاوتی از حیث کیفیت و کمیابی نسبت به عقیق های بقیه بخشها دنیا ندارند! ولی به جهت برخی احادیث فقاهتی روایت شده به کارگیری این سنگ برای مسلمانها دارنده قیمت معنوی بالاتری نسبت به عقیق های دیگر دارااست. شاید بهتر باشد ما از کالای اهل ایران حمایت و مارک خویش را به عالم معرفی کنیم تا یک سنگ عقیق ظاهرا یمنی که تنها اثاثیه مغازه دار کاران جهت فروش بیش تر شده‌است.

بخش اعظمی از عقیق های یمنی پس از استخراج آن‌ها‌را بوسیله حرارت دهی بهسازی می‌نمایند. در کلیپ ذیل که در رابطه استخراج عقیق یمنی از کوه های استان ذمار میباشد این مقاله گواه همین گزینه میباشد. بخش اعظمی از انگشترها و نگین های عقیق یمنی در بازار جمهوری اسلامی ایران نیز یا این که به عبارتی عقیق خراسان اند یا این که عقیق یمنی حرارت چشم گردیده. بدین ترتیب شایسته ترین عقیق از بخش ها متفاوت جمهوری اسلامی ایران مانند: عقیق های خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و.. میباشند که میتوانید بصورت طبیعی راف آن‌ها‌را خریده و به تراشکار بدهید.

اصطلاح عامیانه “عقیق” به سنگهای دیگر مجموعه کالسدونی!
به صورت عامیانه سنگ هایی به عنوان مثال سنگ اونیکس یا این که ساردونیکس به ترتیب تحت عنوان “عقیق سیاه” و “عقیق باباغوری” شناخته می گردند. هرچند از دید علمی سنگ عقیق و اونیکس هر دو از تیم کالسدونی(یمانی) می‌باشند البته این کلمه نسبتاً برای کلیه سنگهای این مجموعه بکار می رود. از حیث صورت خطوط سنگ عقیق منحنی و روی سنگ اونیکس بصورت موازی است. همینطور رنگ اونیکس سیاه و سپید هست و خاصیت این دو سنگ نیز متعدد میباشد.


سنگ عقیق
عقیق از سنگ های نصفه قیمتی و جزو کانی هایی میباشد که از تعدادی عنصر شیمیایی درست شده میباشد. بین جواهرات سکو دوم سنگی دارای اسم و رسم میباشد.

این سنگ خوشگل معمولا از حیث ظاهری و ساختاری به جور های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند و کاربرد بخش اعظمی در ایجاد وسایل دکوری مانند انگشتر عقیق دارااست.


گونه های عقیق
عقیق خزه‌ای: دارنده محتویاتی از بلورهای سبزرنگ میهمان به صورت خزه میباشد. شایسته ترین دسته عقیق خزه‌ای در هندوستان استخراج می گردد.انگشتر عقیق به همپا خاصیت سنگ عقیق | اینترنتعقیق شجری: عقیق شجری که سنگ مشا نیز نامیده می‌گردد. این سنگ عقیق، نوعی میباشد سوای ساختار لایه ‌مانند به رنگ خاکستری یا این که بی‌رنگ و نصفه‌واضح که بر روی سطح آن گونه های درخت مانند نقش بسته میباشد و زیرا سابقا از روش بندر موشا به اروپا حمل می‌شده‌است به سنگ موشا دارای شهرت میباشد.انگشتر عقیق به همدم خاصیت سنگ عقیق | اینترنتعقیق چشمی: از لایه‌های دایره‌وار موازی یکدیگر که دارنده یک نقطه تیره رنگ در راس می‌باشند، ساخته شده‌اند.انگشتر عقیق به هم پا خاصیت سنگ عقیق | اینترنت
عقیق آبدار: که یه خرده آب در سنگ موجود هست که به دوره پیدایش آن مربوط میشود و در تراش‌های نازک، آب باطن آن قابل رویت میباشد.

عقیق یمنی: معادن عقیق یمنی از دیرین ترین و باکیفیت ترین معادن عقیق در دنیا به حساب آورده می شود. کیفیت سنگ های عقیقی که از معادن یمن استخراج میشوند، در مقایسه با دیگر معادن به مراتب طولانی تر بوده و به همین ادله از حیث ارزش نیز در مقایسه با عقیق های دیگر از ارزش نسبتا بالاتری برخوردار می باشند. عقیق یمنی از مشهور ترین انگشترهای عقیق می‌باشد.


برچسب ها انگشتر عقیق ,
بازدید : 2
يکشنبه 5 مرداد 1399 زمان : 11:06


فرآوری لاجورد
این سنگ عموما آیتم عملیات و فراوری قرار نمی گیرد.
بااین وجود برای ساخت رنگ آبی رنگ بهتر بعضا از آنان‌را رنگ می‌نمایند .
برای استحکام و دوام اضافه اشکال رنگ گردیده آنان را با موم یا این که پلاستیک می پوشانند .
لاجورد را می قدرت در اشکال تصنعی و مصنوعی به اسم لاجورد گیلسون Gilson Lapiz و یا این که جاسپر رنگ گردیده را به اسم لاجورد سوییسی Swiss Lapis پیداکرد.

خاصیت سنگ شناسی لاجورد
فرمول شیمیایی : Na6Ca2[S،SO4،Cl2)2lAl6Si6O24] سیلیکات آلومینیوم کلسیم سدیوم
ساختار کریستالی : مکعب و متراکم
رنگ : سبزآبی – آبی رنگ -بنفش
رنج : 5-6
ضریب ناکامی : نسبتاً 1.5
تراکم ( دانسیته ) : 2.5-3
کلیواژ یا این که برگوارگی(رغبت سنگ برای شکستگی در امتداد یک جهت ترجیحی در سطح ها موازی ) : نامشخص
شفافیت : مات
باخت نور و روشنایی : ندارد
درخشش :شیشه ای
شرایط فلورسانس : کارکشته : سپید ، نارنجی رنگ ، مسی

لاجورد
سنگ ها و مخصوصا انگشتر عقیق شبیه یا این که دارای ربط به لاجورد
این سنگ به جهت مجاورتش با تعداد متعددی موادتشکیل دهنده دیگر مثل کلسیت ، پیریت ، سودالیت و هاینیت ، با سنگ های متعددی در رابطه میباشد .
این سنگ از نظر ظاهری به سودالیت ، آزوریت ، فیروزه ، پیترسیت ، کارویت و عقیق مشابهت داراست .

اسطوره شناسی ، متافیزیک و خاصیت درمانی کریستال لاجورد

لاجورد در مورخ سنگ شناسی ازجمله پیشکسوتان سنگها به حساب می آید به طوریکه در عصر های پیش از مورخ از آن در زیورالات استعمال می کردند .
در قرنها میانی ، از محبوبیت متعددی برخوردار شد و از آن تحت عنوان رنگدانه برای ایجاد رنگ اولترامارین در نگارگری و رنگرزی پارچه ها به کارگیری شد .
بخش اعظمی از کاخ ها ، کلیساها و مساجد اروپا و خاورمیانه ، ستونها و دیوارهایشان به سنگ لاجورد مزین میباشد .

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 19
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 21
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 23
 • بازدید ماه : 26
 • بازدید سال : 37
 • بازدید کلی : 37
 • کدهای اختصاصی